Taiwan

Kaohsiung – Láska na asijský způsob

Vážení a milí cestovatelé, náš dnešní společný výlet bude poněkud netradiční. Společně zavítáme opět na sluncem prohřátý ostrov Tchaj-wan, jenž již velcí portugalští mořeplavci v dobách dávno minulých obdivovali natolik, že mu dali vskutku příznačné přízvisko Ilha Formosa, neboli „krásný ostrov“. Nemýlili se. Přívětivý středně velký ostrov tvaru tabákového listu skutečně ohromí prakticky každého – … Pokračovat »

Kategorie: Taiwan | Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , | Napsat komentář

Tainan – S otiskem holandského dřeváku

Dnes podruhé, ale rozhodně ne naposledy, zavítáme do Jihočínského moře, kde jižně od obratníku Raka, přibližně na 23 stupních severní šířky a 120 stupních východní délky leží páté největší město krásného ostrova Tchaj-wan a stejnojmenný distrikt, který bude naší dnešní zastávkou. Tainan je jedním z rozlohou nejrozsáhlejších měst na ostrově. Přestože v něm není moc … Pokračovat »

Kategorie: Taiwan | Štítky: , , , , , , , , , , | Napsat komentář

Střední Taiwan – Pod dohledem Velkého Buddhy

Dnešní článek je první ze série věnované putování po nádherném ostrově Taiwanu (Tchaj-wanu), kde jsem měl možnost strávit několik úžasných měsíců. Začneme trochu netradičně – a to uprostřed ostrova. Proč právě tam? Jen tak, bez zvláštního důvodu… Celá země je pro Evropana exotická, zahalená mnoha tajemstvími a kouzelným voláním dálek… Je plná zajímavých a přívětivých … Pokračovat »

Kategorie: Taiwan | Štítky: , , , , , , , , , , | Napsat komentář